Aktualności

Punkt przyjmowania wniosków w ramach programu "Czyste Powietrze"

7 listopada 2019

Informujemy, że od dnia 18.12.2019 r. punkt przyjmowania wniosków z programu „CZYSTE POWIETRZE” będzie znajdował się w nowej lokalizacji tj. Główny Budynek Urzędu Miasta Mysłowice ul. Powstańców 1 na III piętrze w pokoju nr 308B.

Punkt przyjmowania wniosków czynny jest w każdą środę w godzinach od 7.30 do 14.30.

Przypominamy iż mieszkańcy Miasta Mysłowice zobligowani są do składania wniosków w punkcie obsługi programu „CZYSTE POWIETRZE” w Mysłowicach.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego. Dotacje i pożyczki będą udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW). Korzystając z programu zyskujesz zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Budżet Programu - 103 mld zł, a minimalny koszt kwalifikowany projektu to 7 tys. zł.

Program przewiduje dofinansowania m.in. na:

  • wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu,

  • docieplenie przegród budynku,

  • wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

  • instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

  • montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.


Źródło tekstu oraz więcej informacji. 

Powrót Strona główna