Aktualności

Za nami ostatni weekend września!

28 września 2020

Mysłowiczanie już chyba zdążyli się przyzwyczaić do weekendów pełnych wydarzeń. Nie inaczej było w miniony, ostatni weekend września. I choć pogoda nas nie rozpieszczała wszystko się udało. Sobotni koncert Mysłowice Alternatywnie przeniesiono z pleneru na Rynku do Mysłowickiego Ośrodka Kultury, a w niedzielę zawodnicy I Memoriału Józefa Maczugi rozgrzali serce miasta do czerwoności. Jak zawsze dziękujemy Wam za obecność!

W sobotę w Mysłowickim Ośrodku Kultury odbyło się ostatnie wydarzenie z cyklu Mysłowice Alternatywnie. Tym razem odbiegliśmy nieco od alternatywnych brzmień, na rzecz jazzowego klimatu. Podczas Jazz Night zagrał Grzegorz Kapołka Trio. Grzegorz Kapołka należy do grona najlepszych gitarzystów w Polsce. Na to prestiżowe miejsce złożyło się wiele elementów - wieloletnia aktywność na scenie muzycznej, twórczość kompozytorska nacechowana dużą rozpiętością zainteresowań stylistycznych - od bluesa i rocka po jazz, a przede wszystkim nieprzeciętne walory Kapołki jako instrumentalisty. Solowa dyskografia gitarzysty obejmuje pięć autorskich płyt. „Blue Blues” została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą płytę bluesową, z kolei album „Blue Blues 3” był nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii „Najlepszy album roku – Blues”.

Za nami pierwszy w tym sezonie spektakl z cyklu „Teatralna Niedziela”. Tym razem był to spektakl „Co modna pani wiedzieć powinna”. Co robiłaby kobieta, gdyby musiała robić wszystko co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. “Co modna pani wiedzieć powinna” to monodram Katarzyny Kołeczek w reżyserii Agaty Puszcz.

W niedzielę na rynku mysłowiczanie uczcili pamięć Józefa Maczugi, mistrza Polski w boksie, trenera i założyciela sekcji bokserskiej w Mysłowicach, który rok temu zmarł po ciężkiej chorobie. Jego pamięć postanowili uczcić zawodnicy Piosek Team Mysłowice, którzy zorganizowali I Memoriał Józefa Maczugi. Wydarzenie wzbudziło ogromne zainteresowanie mieszkańców, rynek wypełnił się po brzegi. Liczymy na więcej takich sportowych emocji.

Ponadto Zespół Silesia Volley w inaugurującym spotkaniu II ligi kobiet pewnie pokonał MUKS Poprad Stary Sącz. Natomiast na boisku Lechia 06 na Promenadzie odbyły się derby Mysłowic w piłce nożnej roczniki 2007’. K.S. Lechia 06 Mysłowice kontra Unia Kosztowy. Po wyrównanej grze, mecz wygrali zawodnicy Lechii 1:0 (0:0).

Powrót Strona główna